کشور مجارستان

کشور مجارستان

مجارستان کشوری زیبا, حاصلخیز و سرسبز با طبیعت ویژه خود در قلب اروپا است. مردمان مهربان و میهمان‌دوستی دارد. مجارستان سرزمینی 1100 ساله است که در حدود 150 سال پیش از کشور اتریش مستقل گشت. فرهنگ مردم مجارستان از معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین فرهنگ‌های اروپائی است. سوارکاری و موسیقی دو بخش مهم از فرهنگ آنها است. زبان خاص خود را دارا هستند که زبانی زیبا و مستقل است با ویژگی‌های خاص کلامی خود. این کشور همواره مهد مخترعین و هنرمندان بزرگ بوده و دوستان بسیار خوب و مهربانی می‌توان در بین این مردم پیدا کرد.

یکی از اصیل‌ترین و زیباترین معماری‌های اروپایی‌ را می‌توان در این کشور یافت که علاوه بر معماری قوی دارای زبان خاص خود و نمایشگر هنر معماری در کل اروپا است. بسیاری از بناهای این کشور جزء میراث فرهنگی جهان محسوب می‌شوند و توسط سازمان UNESCO محفاظت می‌گردند.

Hungary

بوداپست پایتخت این کشور همواره مرکز مهم علمی‌، تجاری، فرهنگی‌ در حوزه مرکز و شرق اروپا به خصوص پس از پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۴میلادی بوده است و بدین سبب این کشور موقعیت ممتازی را در بین کشورهای اروپایی‌ دارا است.نیمی از صادرات مجارستان را ماشین‌آلات کشاورزی، ابزار مهندسی‌ و غلات و ماشین‌های صنعتی تشکیل می‌دهند.

کشور مجارستان از اعضای اتحادیه شنگن بوده و دانشجویان محترم می‌توانند در روزهای تعطیلات خود به راحتی‌ و بدون نیاز به ویزا به کشورهای دیگر حوزه شنگن مانند اتریش، ایتالیا، آلمان، فرانسه، اسپانیا،.... سفر نمایند.

 

 مختصری راجع به کشور مجارستان

  • وسعت: 93 هزار کیلومتر مربع
  • جمعیت: در حدود 10 میلیون نفر
  • پایتخت: بوداپست
  • شهرهای مهم: میشکلتز، سگد، شوپرون
  • تولیدات: کشاورزی - صنعتی
  • همسایه‌ها: اتریش، اسلواکی، رومانی، کرواسی، اسلوونی و اکراین
  • این کشور عضو کامل اتحادیه اروپا و اتحادیه شنگن می‌باشد.

برخی‌ ویژگی‌های جغرافیایی

کشور مجارستان کشوری مسطح با دشت‌هایی‌ زیبا است که توسط رود دانوب معروف‌ترین و زیباترین رود در اروپا به ۲ بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. این کشور دارای معماری بسیار زیبا و منحصر به فردی است که اصالت و زیبایی‌ را در خود جای داده‌ است. مجارستان در حوزه اروپای مرکزی قرار دارد و دارای آب و هوایی معتدل می‌باشد. تابستان‌ها در این کشور نسبتا گرم با رطوبی متوسط می‌باشد و همچنین دارای زمستان‌هایی‌ با بارندگی زیاد و هوایی‌ سرد است.